Wasze schematy pielęgnacyjne i wyniki konkursu

Wasze schematy pielęgnacyjne i wyniki konkursu


Zawsze powtarzam, że prawdziwe życie tego bloga toczy się w komentarzach. Mój post jest jak obój rozpoczynający symfonię, która rozbrzmiewa w komentarzach:). Ostatni wpis był tego kwintesencją. Z wielkim zainteresowaniem przeczytałam o Waszej pielęgnancji, całkiem zresztą świadomej i ułożonej w zgrabne schematy:) Bardzo trudne okazało się wybranie zaledwie sześciu i zabrało mi to trochę czasu. Jak zauważyła jedna z czytelniczek, po raz pierwszy w komentarzach zamiast pytań do mnie, pojawiły się piękne opracowania Waszych pielęgnacji. Myślę, że wielu z Was czytało komentarze z nie mniejszym zainteresowaniem niż sam post, porównując do siebie i czerpiąc inspirację- to była niezwykle twórcza wymiana doświadczeń:). Wybrane komentarze postanowiłam zanalizować, aby jeszcze je rozwinąć. Oczywiście wszyscy zapragneliście serum z witaminą E, niestety otrzyma je tylko jedna osoba, mam jednak nadzieję, że sprawię Wam radość również innymi produktami z gamy Liq. 
Czym różni się serum rich od legere?

Czym różni się serum rich od legere?



Bardzo się cieszę, że podobnie jak ja pokochaliście serum LIQ :) Pisałam o nich tutaj i tutaj. Ponieważ jednak, jak bumerang powraca w komentarzach pytanie o różnice pomiędzy serum rich i legere bądź light, chciałabym je pokrótce objaśnić. Wybrałam formę oddzielnego postu, aby trafił do większej ilości osób.


Głównym składnikiem obu serum LIQ CC jest aktywna witamina C w postaci kwasu askorbinowego i stężeniu 15%, produkty różnią się zawartością witaminy E, serum LIQ CC legere ma jej 0,5% a serum rich 1,0%. Wersja legere jest zatem ultralekka, natomiast rich ciut bogatsza, ale naprawdę ciut, bo oba produkty są lekkie i świetnie komponują się z makijażem. Musicie tylko pamiętać, aby odczekać chwilkę z nałożeniem podkładu, by się nie mazał. Po wchłonięciu zarówno serum legere jak i rich pozostawiają skórę gładką i ładnie napiętą, nie przetłuszczają jej i dobrze współgrają również z filtrami UV, intensyfikując ich działanie. Pamiętajcie, że witamina C działa jak naturalny filtr przeciwsłoneczny, chroni skórę przed przebarwieniami i rozjaśnia te już istniejące. Jeśli jednak po użyciu serum skóra jest podrażniona a bariera naskórkowa uszkodzona, efekt może być odwrotny a skóra bardziej podatna na przebarwienia. Zawsze należy obserwować skórę i stosować filtry, które oprócz tego, ze dobrze się komponują z kwasem askorbinowym, to jeszcze chronią go przed rozpadem w wyniku promieniowania UV. W przypadku podrażnienia, należy zrobić krótką przerwę w stosowaniu serum, a najlepiej używać witaminy C cyklami- 5 dni smarowani i 1-2 dni przerwy.
Copyright © Kosmostolog , Blogger