Synchrovit C serum z witaminą C


W laboratoriach wciąż powstają nowe pochodne witaminy C, mamy więc SAP, MAP, palmitynian czy tetraizopalmitynian ascorbylu oraz wiele innych. Jednak królowa jest tylko jedna i kwas askorbinowy wciąż pozostaje najbardziej aktywny biologicznie i najskuteczniejszy. Jest też najlepiej przebadany, a efekty jego działania są widoczne praktycznie od razu w postaci lepiej napiętej, rozświetlonej skóry. Przypomnę Wam dziś właściwości kwasu askorbinowego oraz przedstawię serum z witaminą C i SOD Synchrovit C firmy Synchroline.


Witamina C w kosmetologii


Witamina C jest niezwykle cennym składnikiem kosmetycznym i absolutnym must have świadomej pielęgnacji, bo czy wyobrażacie sobie swoją rutynę pielęgnacyjną bez serum z przeciwutleniaczami? Jej obecność w produktach kosmetycznych jest tym cenniejsza, gdyż stanowi najskuteczniejszą metodę dostarczania kwasu askorbinowego do skóry. Człowiek nie potrafi syntetyzować witaminy C, jak rośliny i niektóre zwierzęta, chociażby pies, więc musi ją dostarczać z pożywieniem. Jednak, co potwierdzają badania, tylko niewielka część kwasu askorbinowego pozyskiwana z diety, będzie aktywna w skórze. Jedynie zastosowanie go w produktach kosmetycznych pozwala cieszyć się ze wszystkich zalet witaminy C. A jest ich wiele:

Działanie przeciwstarzeniowe


Właściwości przeciwstarzeniowe kwasu askorbinowego są związane z ochroną przed fotostarzeniem oraz pobudzaniem syntezy kolagenu. Witamina C jest jednym z kluczowych przeciwutleniaczy działających w skórze. Neutralizuje stres oksydacyjny wywołany przez wolne rodniki, chroni przed starzeniem posłonecznym i osłabieniem funkcji układu odpornościowego oraz fotokancerogenezą wywołanymi przez UV, stymuluje syntezę kolagenu. W warunkach laboratoryjnych wykazano, że aplikacja 10% witaminy C redukuje rumień wywołany UVB nawet o 52%. Właśnie ze względu na mechanizmy chroniące przed słońcem, warto stosować serum z witaminą C na dzień, najlepiej oczywiście razem z filtrem UV, który dodatkowo ją stabilizuje.


Rozjaśnienie przebarwień


Witamina C jest jednym z najcenniejszych składników rozjaśniającym przebarwienia, ponieważ hamuje działanie enzymu odpowiedzialnego za tworzenie się melaniny. Serum z kwasem askorbinowym nie tylko pięknie poprawia koloryt skóry, ale również zapobiega powstawaniu nowych przebarwień. Mitem jest, że nie można stosować tego składnika latem, bo powoduje przebarwienia. Jest dokładnie odwrotnie- witamina C powinna być podstawą letniej pielęgnacji. Przy czym należy pamiętać, że jest ona kwasem a kwestia stabilizacji wymusza obniżenie pH do nie zawsze dobrze tolerowanego przez cery wrażliwe, które może podrażnić Łuszcząca się i zaczerwieniona skóra to osłabiona bariera naskórkowa, niestanowiąca dostatecznej ochrony, czego następstwem mogą być oczywiście przebarwienia. Pamiętajcie, by zawsze dbać o dobrą kondycję bariery skórnej, a osoby ze zwiększoną wrażliwością powinny wprowadzać kwas askorbinowy stopniowo. Natomiast w każdym przypadku, warto stosować go przez 4-5 dni, a potem zrobić dzień- dwa przerwy, gdyż witamina C kumuluje się w skórze.


Właściwości przeciwtrądzikowe


Właściwości przeciwtrądzikowe witaminy C są związane a jej działaniem przeciwzapalnym. Kwas askorbinowy sprawia, że zmiany zapalne szybciej ustępują, przyspiesza też gojenie się blizn i zapobiega pozapalnym przebarwieniom. Niektórzy obserwują też zmniejszenie łojotoku i działanie matujące produktów z kwasem askorbinowym.


Uszczelnienie naczyń krwionośnych, rosacea


Wzmożona synteza kolagenu to nie tylko działanie przeciwstarzeniowe, bo kolagen odpowiada również za elastyczność naczyń krwionośnych, a jeśli dorzucimy do tego działanie przeciwzapalne mamy idealną substancję również dla skór naczyniowych i z trądzikiem różowatym.

Witamina C jest najistotniejszym przeciwutleniaczem wewnątrzkomórkowym, jednak serum Synchrovit to nie tylko kwas askorbinowy, w składzie znajdziemy drugi potężny przeciwutleniacz dysmutazę ponadtlenkową (SOD) i tutaj zatrzymam się dłużej.


Przeciwutleniacze w skórze


W obronie przed wolnymi rodnikami nasz organizm wykształcił wewnątrzkomórkowy system, w którego skład wchodzą antyoksydanty drobnocząsteczkowe, czyli witamina C, E, koenzym Q, karoteny, glutation i pierwiastki śladowe oraz antyoksydanty wielkocząsteczkowe (enzymatyczne), do których należą: dysmutaza ponadtlenkowa (SOD), katalaza (CAT), peroksydaza glutationowa (GPx) i reduktaza glutationuowa (GRd). Antyoksydanty małocząsteczkowe są głównie dostarczane z dietą i nie są tak skuteczne, jak produkowane przez nasz organizm antyoksydanty enzymatyczne. Badania sugerują również, że najbardziej fizjologiczne i najlepiej przyswajalne są przeciwutleniacze naturalnie występujące w skórze a kombinacja wielu różnych cząsteczek jest znacznie skuteczniejsza od monoterapii
 nawet w dużych dawkach.



Synchrovit C Synchroline


W serum Synchrovit Synchroline działanie liposomalnej witamina C w postaci 10% kwasu askorbinowego zostało wzmocnione przez enzymatyczny przeciwutleniacz dysmutazę ponadtlenkową oraz przyspieszający regenerację mleczan cynku. Lekko perfumowana formuła ma postać ampułek, które trzeba przekręcić i wstrząsnąć, aby proszek z nakrętki (Wit C) połączył się z płynem w ampułce. To fajne rozwiązanie, bo zapewnia codziennie świeżą dawkę przeciwutleniaczy i jest szczególnie cenne w przypadku kwasu askorbinowego, który jak wiemy jest składnikiem niestabilnym i łatwo ulegającym oksydacji. Nie bez znaczenia jest też fakt, że witamina C w postaci liposomalnej wnika głąbiej niż normalny kwas askorbinowy, który ze względu na właściwości hydrofilowe pozostaje w naskórku. Serum pięknie się wchłania i bardzo dobrze komponuje z filtrami. Można stosować je na dzień i na noc, przy czym jeśli wybierzemy opcję dzienną, należy zawsze łączyć serum z witaminą C z filtrami UV, które chronią ją przed utlenieniam. Zdarza się, że po aplikacji skóra lekko podszczypuje w miejscach bardziej wrażliwych, ale jest to naturalne przy formułach o niskim pH. Osoby o bardzo wrażliwych cerach mogą wprowadzać ten preparat stopniowo np. co drugi dzień, można też nałożyć na serum krem nawilżający. Wcześniej stosowałam Synchrovit C na dzień pod filtr a teraz używam go na noc naprzemiennie z serum Apigen Royal i pokochałam Synchrovit praktycznie od pierwszego użycia. Skóra natychmiast jest lepiej napięta i pięknie rozświetlona. Naprawdę polecam:)


Rabat:)


Serum Synchrovit Synchroline można kupić w większych aptekach oraz na stronie producenta. Pojemność 30 ml (6 ampułek), cena 140 zł. Ponieważ post powstał przy współpracy z Synchroline mam dla Was rabat 20% na cały asortyment na www.dermakrem.pl na hasło: WITAMINA Obowiązuje do 8.10.2019, nie łączy się z innymi promocjami.


Indywidualne konsultacje


Jeśli po przeczytaniu wszystkich moich wpisów, wciąż nie wiesz, jaka pielęgnacja będzie najlepsza dla Ciebie, zapraszam na indywidualne konsultacje dotyczące skóry i włosów. Podczas miłej rozmowy online odpowiem na wszystkie Twoje pytania i zaproponuję indywidualny schemat pielęgnacji cery https://kosmostolog.blogspot.com/p/dermo.html

Literatura

1. Firas Al-Niaimi, MRCP(UK)(Derm) and Nicole Yi Zhen Chiang, MRCP(UK)(Derm) Topical Vitamin C and the Skin: Mechanisms of Action and Clinical Applications, J Clin Aesthet Dermatol. 2017 Jul; 10(7): 14–17
2. Flavia Alvim Sant'anna Addor Antioxidants in dermatology, An Bras Dermatol. 2017 May-Jun; 92(3): 356–362.
3. Agata Karpińska, Grażyna Gromadzka Stres oksydacyjny i naturalne mechanizmy antyoksydacyjne – znaczenie w procesie neurodegeneracji. Od mechanizmów molekularnych do strategii terapeutycznych, Postepy Hig Med Dosw (online), 2013; 67: 43-53



60 komentarzy:

  1. Rabat na Bandi, rabat na Apigen Royal, rabat na Synchrovit :) ah ten ciężki wrzesień ;)

    A tak serio, Ziemolino jesteś nieoceniona! Kupuję w ciemno dla siebie i mamy!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A przy okazji zapomniałam zapytać - na ile wystarcza taka kuracja (6 ampułek)? Jedną ampułek można użyć kilka razy, czy jednorazowo całość się wykorzystuje?

      Usuń
    2. Och ten wrzesień:) Ampułka nie jest jednorazowa, serum ma 30 ml, używam od sierpnia, ale nie codziennie i zostały mi jeszcze 2 ampułki, czyli 10 ml.

      Usuń
    3. Na stronie jest, że starcza na 60 dni kuracji.

      Usuń
    4. @FCB Jak otworzyłam artykuł, też sobie westchnęłam - ach, ten wrzesień :D
      Dobrze się składa, że wrzesień ponieważ dzięki wiedzy Kosmostolog i tym rabatom można spokojnie ułożyć sobie zimową pielęgnację. A że portfel trochę popracuje, cóż, same pieniądze szczęścia nie dają tylko to, co można za nie kupić :D

      Usuń
    5. Uff, to mnie uspokoiłaś Marzenko, bo już się obawiałam, że jednak za dużo pokus Wam funduję:)

      Usuń
  2. Może kiedyś wypróbuję to serum, ale muszę podejść do niego ostrożnie. Niestety podrażniało mnie Liq cc 15% i trochę boję się kwasu askorbinowego. Ostatnio stosowałam serum z TO w formie tetraizopalmitynianu ascorbylu i było ok.
    Na to serum z TO nakładałam Sesdermę Azelac żel z azeloglicyną i filtr. Teraz zamieniłam wit. C na rosweratrol z kwasem ferulowym. Jestem ciekawa tych składników.
    I tutaj rodzi się moje pytanie: czy wiesz może, czy na rosweratrol+kw. fer. można nakładać azeloglicynę? A może radzisz je stosować wieczorem?
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kwas askorbinowy może podrazić, dlatego najlepiej wprowadzać go stopniowo. Jego pochodne są znacznie lepiej tolerowane, ale ich działanie nie jest tak spektakularne.
      Jeśli chodzi o Twoje pytanie to nie słyszałam nic o braku kompatybilnośći wymienionych składników, myslę że mozesz uzywać ich razem:)

      Usuń
    2. Dziękuję za odpowiedź :)

      Usuń
  3. Właśnie zastanawiałam się nad jakąś mocniejszą Wit c( mocniejszą,niż ta w BANDI, którą stosuję na dzień, często bez dodatkowego kremu, gdy nie muszę wychodzić spoza domowego biurka,emulsja BANDI z Wit c wyjątkowo służy mojej szyi).
    Używam serum z jadem pszczelim od dwóch tygodni oraz kremu z tej serii( nie zawsze na serum nakładam krem, jeżeli już to tylko na policzki,okolice oczu i ust oraz szyję). Serum coś robi, żeby ocenić co dokladnie potrzebuję jeszcze trochę czasu. Fakt,że zaraz po nałożeniu serum moja skóra się uspokaja i to bardziej niz po Synchroline Fast:)Robię się "blada i dumna" ��

    Krem z Apogen Royal ładnie nawilża i to tyle. Nie robi niczego więcej niż niebieskie cudo z LRP. Ma tylko jedną zaletę - nie szczypie mojej podrażnionej od wiecznej bezsenności skóry wokół oczu. Za to ma wielkiego plusa, ponieważ skóra wokół oczu wygląda chyba wyjątkowo dobrze ( nie wiem,czy to nie jest "robota" serum z jadem pszczelim czy tego kremu, na rozwikłanie tej zagwozdki potrzebuję czasu).
    Dzisiaj miałam kupić jakąś Wit c i serum LIQ CR. Kupię w aptece tylko CR( i tak zacznę stosować najwcześniej w połowie listopada ale lubię mieć zapas), natomiast witaminę c nabede korzystając z Twojego rabatu.

    Powtórzę za koleżanką wyżej- ach,ten wrzesień ��

    PS Pytanie techniczne w kwestii stosowania tej wit.c:

    - czy muszę na nią nałożyć krem (z filtrem lub bez,kwestia ekspozycji na słońce), gdybym zastosowała go na dzień? W sumie pytanie dotyczy też nocy:)
    Chciałabym stosować tę wit.c na noc, a "BANDI emulsje z wit.c" naprzemiennie lub łącznie z kremem Apigen Royal zostawić na dzień ( chyba wit.c z BANDI nie wchodzi w paradę z niewielką zawartością wit.c w kremie nawilżającym Apigen?

    Krem Apigen traktuję jak zwykły krem nawilżający, który nakładam na kosmetyki z Wit c- nie popełniam błędu?

    Ostatnia zagwozdka - pod koniec listopada chciałabym wlaczyc retinol LIQ CR na noc ale jednocześnie nie rezygnować z serum z jadem pszczelim. Mogę stosować to następująco:
    - jedną noc jad pszczeli
    - potem Wit c
    - trzecia retinol
    - jad... i tak naprzemiennie.Wiem, będę obserwować swoją skórę,żeby nie była podrażniona.
    Zastanawiam się, czy nie zostać tylko przy jadzie pszczelim,jednak szkoda mi retinolu ( fajnie "pogrubial" moją skórę,ujedrnial ją).
    Serum z jadem mogeprze iez stosować wiosna i latem - prawda?


    Się rozpisałam, przepraszam ale to wszystko przez te rabaty wrześniowe :D
    i doświadczenie, które pokazuje,że słuchając twoich rad i obserwując spokojnie skórę mogę cieszyć się "ogarniętą" skórą.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Marzeno super, że się rozpisałaś- świetny komentarz! Najbardziej cieszę się z feedbacku na temat jadu:)

      "Serum coś robi, żeby ocenić co dokładnie potrzebuję jeszcze trochę czasu. Fakt, że zaraz po nałożeniu serum moja skóra się uspokaja i to bardziej niz po Synchroline Fast:)Robię się "blada i dumna" Haha, daj znać po czasie, co dokładnie robi, choć to oczywiście trudne do szczegółowej oceny. Wydaje mi się, że to "wybielenie" jest związane z naprawdę silnym działaniem przeciwzapalnym jadu pszczelego. Apitoksyna wpływa prawdopodobnie na wyciszenie układu odpornościowego i zmniejszenie produkcji cytokin zapalnych- dla mnie to jest efekt WOW, a jeszcze silniejszy ma miejsce po zastosowaniu peelingu.

      Jeśli chodzi o retinol, to sama zastanawiam się nad jego wprowadzeniem i nie wiem naprawdę w jakiej konfiguracji i częstotliwości. Myślę, że spróbuję raz w tygodniu. W następcą noc po retinolu najlepiej mnałozyć krem nawilżający np. Apigen Royal, bo też fajnie koi a w resztę dni serum z apitoksyną.

      Z witaminy C w formie kwasu askorbinowego w takim przypadku zrezygnuję, bo na dzień trzeba ją zawsze stosować razem z filtrem (na noc oczywiście nie), a ja chcę bardzo ograniczyć używanie tych szkodliwych dla środowiska substancji. Wówczas można uzyć na dzień stabilne pochodne witaminy C np. emulsję Bandi, o której piszesz i ewentualnie krem nawilżający, jeżeli po użyciu emulsji C Active Care skóra jest ściągnięta. Może to być oczywiście Apigen Royal, ale mi akurat szkoda jest nakładać go na inny krem, bo wtedy nie wykorzystamy wszystkich jego cennych własciwosci, a nie jest to tylko krem nawilżający, choć tak moze się wydawać, bo nie daje tak szybkich i spektakularnych efektów jak serum.

      Buziaki Kochana!

      Usuń
    2. Dziękuję:) Oczywiście,że opiszę dokladni j rezultaty,jednak chyba nie wcześniej niż po dwóch, trzech miesiącach. Cierpliwość popłaca w tych kwestiach:)

      Usuń
  4. Witam,
    Mam pytanie odnośnie filtrów UV.
    A konkretnie ich wrażliwości na tlen i inne czynniki zewnętrzne po otwarciu.
    Jak się zapatrujesz Ziemolino na taką sytuację, gdy otwarte są i używane zamiennie dwa kremy z filtrem UV?
    Czy rzeczywiście należy po otwarciu jak najszybciej zużyć te kosmetyki, bo tracą znacznie na jakości wraz z upływem czasu?
    Pytam bo jeden krem bardzo długo się wchłania (ok.10 minut-Lirene) i ten używałabym przed wyjściem z domu. Inny, który nie wymaga takiej uwagi, brałabym na drogę, celem reaplikacji.
    Oba kremy są w tubce, nie w pojemniku airless, stąd moje pytanie.
    Z góry dziękuję za odpowiedź,
    Karolina

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie wiem,jak jest z konkretnym kosmetykiem,jednak chyba nasza gospodyni wspominają,że pół roku. Sama uznaję krem z filtrem za dobry max 5 miesięcy ( też na ogół mam dwa na raz, inny dla aktywności fizycznej,inny "na co dzień").

      Usuń
    2. Dziękuję bardzo za odzew.
      Czekam też, co mi Ziemolina doradzi w tej kwestii.
      Pozdrawiam serdecznie

      Usuń
    3. Na opakowaniu znajduje się tzw. symbol PAO- otwarty słoiczek z cyferkami, oznacza on przydatność do użycia po otwarciu. Spradz jaka liczba widnieje na Twoim PAO, jest to najczściej 6 do 12 miesięcy

      Usuń
    4. Dziękuję pięknie.
      Pozdrawiam

      Usuń
  5. Ziemolino a co myślisz o auriga flavo c? Tak mi sie wydaje ze lata temu tez je polecalas, to serum mnie nie podraznialo i chciałabym wrocic do niego co o nim sadzisz? Bo liq c light sie nie sprawdził.
    Ampulki tez wypróbuję;) Aga

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kiedyś uzywałam tego serum, bo nie było innych alternatyw i było ok, myślę że możesz do niego wrócić.

      Usuń
  6. https://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-bright.html czy ty Ziemolino lub któryś z czytelników miał styczność z tym produktem? czy ma on szanse zadziałać?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo fajny skład, zmniejsza zarówno produkcję barwnika, jak działa przeciwzapalnie. Oczywiście z przebarwieniami nie jest lekko, jeśli są naprawdę głebokie trudno jest je usunąć.

      Usuń
    2. bardzo dziękuję za odpowiedź. moje przebarwienia są głębokie i chodzę do dermatologa na peeling kwasami, ale szukałam dodatkowo jeszcze jakiegoś produktu, którego mogłabym włączyć do mojej codziennej pielęgnacji i tak o to padło na tę emulsję :)

      Usuń
    3. Serum rozjaśniajace extra z BU jest bardzo skuteczne, w zasadzie to ono mi pomogło najbardziej na przebarwienia, a miałam je wyjątkowo paskudne, po zapalne, po słoneczne, przy używaniu leków uwrazliwiajacych na słońce, o czym mnie lekarz nie uprzedził. Pomogło w ciągu 4-5 tygodni, zuzylam 2 porcje. Większość przebarwień znikła zupełnie, zostały 2 plamy najbardziej uporczywe, bardzo mocno zbladly. Polecam bardzo

      Usuń
    4. Myślicie że można stosować to serum w połączeniu z innym produktem z retinolem?
      Marta

      Usuń
    5. Można, ale nie w jednej pielęgnacji. Najlepiej wymiennie, przy czym jeśli wieczorem dajesz retinol, rano trzeba cos lagodzacego, raczej nie to serum, bo może podrażnic. Wg mnie oba się uzupełniają, efekty widać.

      Usuń
  7. Stosuję serum z liq z witaminą c. Nakładam je rano, a na to krem nawilżający z la roche. Czy jeśli teraz nie ma już dużego słońca to powinnam na to serum nakładać krem z filtrem?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Badania wskazują, że witamina C utlenia się pod wpływem UV, dlatego jeżeli chcesz wyciągnąć z niej większe korzyści powinnas używac razem z filtrem. Oczywiście jeśli zastosujesz bez, nic się nie stanie, zadziała po prostu słabiej.

      Usuń
    2. Czy dotyczy to tylko wit C w postaci kwasu askorbinowego czy także jej stabilnych pochodnych?

      Usuń
    3. Tak, dotyczy to kwasu askorbionowego, pochodne są stabilniejsze

      Usuń
  8. Dobrze, że jest liposomowana przynajmniej nie będzie tak drażniąca

    OdpowiedzUsuń
  9. Cześć!: ) Ja nie w temacie, ale mam pytanie o podkład do skóry trądzikowej, który będzie dobrze kryć. Czy oprócz Dermablend jest na naszym rynku kosmetycznym jakiś produkt godny uwagi? :) Czaiłam się na krem BB/CC Organic Wear, ale niestety nigdzie go nie mogę dorwać (pozostaje iHERB). Drogie czytelniczki - może Wy będziecie w stanie coś doradzić? Jakie produkty się u Was spisują? Mam sporo do przykrycia, skóra jest tłusta (łatwo odwadniająca się i zanieczyszczająca). Z góry dziękuję za każe polecenie xxx Miłego dnia wszystkim!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli to trądzik aktywny to raczej należałoby go zaleczyć.
      Już dr Chlebus wspominała w swoich badaniach, że kosmetyki kolorowe szkodzą trądzikowej cerze.
      Najlepsze byłyby minerały, bo nie zapychają tak bardzo np. Annabelle Minerals lub jakiejkolwiek inne w sypkiej formie.

      Usuń
    2. Hej dr Chlebus mowila mi ze ciężkie i te bardzo mocno kryjące podklady szkodza skórze i moga wydłużyć leczenie trądziku nawet o 10 lat ale inne lzejsze sa ok i ze moge używać moge też mieszac je z filtrem jesli filtr bieli.

      Usuń
    3. Anonimowy 27 września 2019 15:11, przykro mi ale nie powinno się mieszać filtrów z czymkolwiek.
      Wiem że dr Chlebus to wielki autorytet, również dla mnie, ale niestety nie należy niczego dorzucać do kremu z filtrem UV, jeśli ma on działać tak, jak podano na jego opakowaniu.
      Jeśli coś doń wmieszamy, zmniejszamy jego ochronne działanie.

      Usuń
    4. Nie wiem bo tak naprawdę fanka filtrowania nie jestem;), tak mi poradzila doktor Ch bo filtry chemiczne mnie podrażniaja a mineralne mega bielą i dr mówiła zeby sobie zmieszac z podkladem. Ale ja ogolnie nie uzywam filtrow no chyba, ze naprawdę jest upal duze słońce i zamierzam sie opalac a tak wystarcza mi raczej podkład.
      Chociaż rok temu odkryłam dzięki Ziemolinie filtr mineralny koloryzujacy avene 50+ co prawda Ziemolinie kolor nie odpowiadal ale dla mnie jest idealny nie wpada w pomarańcz, czerwienie ani zolty super kolorek szczególnie jesli ktos opala reszte ciała i ma ciemna karnacje.

      Usuń
    5. Dr Chlebus przeprowadziła badania na temat wpływu podkładów na leczenie trądziku i zauważyła, że jeżeli stosujemy podkład mocno kryjący, czas leczenie sie wydłuża. Nie oznacza to, że nie należy stosować kryjacych podkładów, często są konieczne, natomiast w mierę poprawy należy zmnienić podkład na lżejszy. Pisałam o tym tutaj: https://kosmostolog.blogspot.com/2017/09/czy-makijaz-jest-zdrowy-dla-skory.html

      Usuń
  10. Cześć:-)
    Mam pytanie odnoście stosowania żelu na skórę Izotziaja, raz, że bardzo trudno było zrealizować receptę – leki typu retin-a, locacid jakby wymiotło z aptek, a Pan farmaceuta powiedział, że praktycznie są już niedostępne w hurtowniach. Zastanawia mnie dlaczego? Czy coś zmieniło się w naszym kraju, w podejściu dermatologów do leczenia trądziku, skoro leki, które były tak szeroko przepisywane kilka lat temu, teraz ich nie ma. Czy izotretynoina podawana na twarz (nie doustnie) przynosi dobre efekty i czy ta z Ziai nie będzie zbyt silna? ( np. jak artedrem?) Bardzo dziękuję za pomoc w rozwianiu moich wątpliwości i życzę miłego dnia

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Leków nie ma w aptekach pewnie dlatego że Atrederm nie jest już dostępny.
      A dlaczego go nie ma to jest wielkie pytanie...
      Był bardzo tani jak na swoją przeciwtradzikową i przeciwzmarszczkową skuteczność. I bardzo wydajny.
      Odpowiedź jakby nasuwa się sama.

      Usuń
    2. No właśnie i to jest bardzo przykre ....ale jestem bardzo ciekawa tego produktu z Ziai jednak coś jeszcze jest w naszych aptekach się zdecydowanie mało

      .

      Usuń
    3. Ja właśnie kilka dni temu się dowiedziałam, że Atredermu już nie będzie :( Jestem załamana prawdę mówiąc, myślałam o Zoraku, czy Locacidzie, ale nawet ich nie ma. Nie wiem co się dzieje, nie jestem fanką teorii spiskowych, ale jest to co najmniej dziwne. Nie wiem czego będę teraz używać, retinole typu LiqCR czy The Ordinary są fajne, ale to nie ten kaliber, potrzebuję mocniejszej kuracji raz do roku. Teraz nawet zwykłego żółtego Mediqskina ciężko dorwać :/ Jakaś nieprawdopodobna sytuacja :(

      Usuń
    4. Dokładnie mi powiedziano w aptece, że w hurtowniach nie ma tych leków a jak są to są sprzedawane za granicę Dokładnie bardzo dziwna sytuacja i też teorie spiskowe mnie nie bawią ale pamiętam jak Caroline Hirons pisała na swoim blogu że retin-a jest dostępny w Europie a w UK nie. U nas wtedy był bardzo popularny wraz z locacidem o myślałam że problem tego typu w Polsce się nie pojawi a tu proszę...też mnie nie bardzo interesują te słabsze retinole z drogerii ...dlatego tak bardzo dziwny jest brak tretonoiny na receptę....

      Usuń
    5. Pozostają peelingi różnego rodzaju. Oczywiście w gabinecie kosmetycznym.
      Dajcie ludziom zarobić.

      Za łatwo było. Kupią za trzydzieści złotych buteleczkę raz na rok a piękne będą, jak przed laty.

      Usuń
    6. W hiszpańskich aptekach jest dostępny produkt Ratincare, wysyłaja do Polski.

      Usuń
  11. Może i ja się skuszę po Liq CC :-)
    A tak z innej beczki co sądzisz o ktemie aptecznym MEDIDERM? Czy mogę go śmiało używać na twarz przy Liq Cr ?
    Wklejam sklad:
    Składniki
    Aqua Purificata, Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Cetomacrogol 1000, Phenoxyethanol.
    Pozdrawiam Beata

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dodam tylko że nie mam łuszczycy, azs itp. Tylko poszukuje ,,opatrunku,, na twarz przy Liq CR w razie mocnego podrażnienia skóry.

      Usuń
    2. Dokładnie tak powienien zadziałać Mediderm, jak okluzyjny opatrunek.

      Usuń
  12. Ziemolino, a ja mam pytanie do co terminu ważności takiej ampułki. Producent pisze, że to max 10 dni.. czy tego trzeba się trzymać jakoś bardzo restrykcyjnie? Mówiąc szczerze nie jestem w stanie zużyć zawartości w ciągu 10 dni, a stosuję ją codziennie rano i wieczór na twarz i szyję.. Zapewne powinnam zrobić przerwę (?) choć nie mam żadnych podrażnień, ale ten termin mnie jednak powstrzymuje..szkoda byłoby nie zużyć całości.
    Chciałam jeszcze dopytać co oznacza kumulacja wit C w skórze o której piszesz? Czy może mieć jakieś negatywne skutki?
    Pozdrawiam
    Marta

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Możesz stosować ampułkę dłużej, nie zaszkodzi Ci, może nie bedzie już tak skuteczna, bo częściowo utleniona.

      Usuń
    2. Hej, Marto!
      Podziel się z kimś tą ampułką lub użyj na większej powierzchni ciała, po prostu ;-)

      Usuń
  13. Ziemolino, jaka jest Twoje opinia na temat BAKUCHIOLU jako zamiennika retinolu?
    Otrzymywany jest on z jadalnych nasion indyjskiej rośliny Babći. Jest roślinnym odpowiednikiem retinolu, wykazuje jego skuteczność, ale bez efektu podrażnienia. Delikatnie złuszcza, ujędrnia, normalizuje pracę gruczołów łojowych skóry, poprawia koloryt. Koi podrażnienia i przyspiesza regenerację naskórka.
    Niedawno po raz pierwszy o nim usłyszałam. I zastanawiam się nad zakupem jakiegoś kosmetyku, w którego składzie będzie właśnie bakuchiol.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja nie Ziemolina, ale stosowałam w lecie 2 preparaty z bakuchiol em, bo retinol trzeba było odstawić z przyczyn oczywistych. Dermabsolu Avene serum i Oskia serum Super 16. Powiem tak: efektu wow nie było, w sumie chyba się nie spodziewałam, za to z lata wyszłam bez nowych przebarwień, ale jednocześnie używałam liq CC i filtrów, więc nie wiem czyja zasługa.
      Avene ma przyjemna konsystencję, lekko kremowa, ale bardzo męczył mnie mocno chemiczny zapach.
      Oskia ma zapach różany, świetna konsystencje, koktajl składników czynnych, faktycznie napina skórę, wydaje mi się że skóra mniej się przrtluszcza, ale za wysoka, pomimo zniżek.

      Usuń
    2. Dzięki Wam za przypomnienie, że istnieje coś takiego jak bakuchiol, bo zupełnie zapomniałam przy tegorocznych retinoidowych zakupach.
      :-*

      Usuń
  14. Kochana, na opakowaniu chusteczek złuszczających, Tołpa w PS pisze tak: "skóra z nadmiarem sebum jest naprawdę niezwykła. Potrafi jednocześnie być szara i błyszczeć" - to o mnie ;) Hasło-hasłem, ale czy kwas glikolowy faktycznie jest najbardziej ukierunkowany na regulację pracy gruczołowych łojowych i przywrócenie jej blasku, wigoru, słowem-życia? Wiem, że ten produkt - i to w takiej formie - nie jest w stanie w pojedynkę sobie poradzić, ale zastanawiam się, czy przy skórze tłustej i trudnej, która jest jakby przyblokowana na działanie substancji nawilżających nie należałoby włączyć preparatu, który będzie działał na kilku płaszczyznach jednocześnie? Tzn. regulował to sebum, rozjaśniał przebarwienia, działał przeciwzapalnie, ograniczał rogowacenie naskórka? Pisząc przyblokowana mam na myśli to, że te substancje nawilżające osadzają się na powierzchni(owszem dają ukojenie), ale jakby nie mogły dotrzeć głębiej (nieważne czy to mocznik, gliceryna, kwas hialuronowy, ceramidy etc etc) - po prostu czy może być tak, że ta warstwa rogowa jest tak gruba, że najpierw należałoby nią się zająć - złuszczyć, aby te wszystkie nawilżające sera i kremy mogły działać?:) Spokojnego weekendu:*Kamila

    OdpowiedzUsuń
  15. Witaj:) Czy stosująć produkty złuszczające (np.peelingi z większym stężeniem kwasów) i mikrozłuszczajające kremy(np.EFFACLAR) trzeba dodatkowo złuszczać naskórka za pomocą peelingów mechanicznych?Spotkałam się z takim podejściem,tzn.włączenia peelingów drobnoziarnistych podczas kuracji Atredermem. Zastanawiam się, czy ten łuszczący się naskórek podczas kuracji kwasami nie będzie "zalegał" i zatykał porów? wydaje mi się to dość ryzykownym posunięciem,zwłaszcza, że już samo włączenie kwasów lub Atredermu to duży szok dla skóry. Cały czas podkreślasz, że złuszczanie powinno iść w parze z nawilżaniem, dlatego zastanawia mnie podejście co niektórych osób do tego mechanicznego usuwania naskórka.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Chyba choćby ze względów estetycznych (odstające mega skórki, które podkreślane są przez bielące filtry lub makijaż)należałoby usuwać martwy naskórek.
      Można to zrobić nawet mokrym ręcznikiem lub fusami z kawy (oczywiście czystymi, nie z kubka obcej osoby). Nie trzeba od razu kupować setek produktów.

      Usuń
  16. Synchrovit jest super! Po dwóch miesiącach stosowania nie widzę wprawdzie wpływu na zmarszczki (jeszcze?), ale niedoskonałości zdecydowanie rzadziej występują i szybciej się goją. Dla mnie zdecydowanie lepsze działanie niż przy LIQ CC, do tamtego już nie wrócę.

    Zmieniając temat, używam też od jakiegoś czasu serum svr sebiaclear i sprawdza się u mnie świetnie, bez zastrzeżeń. Jedyne co mnie martwi, to to że pamiętam taki efekt parę lat temu po effaclarze. Niestety moja skóra szybko się do niego przyzwyczaila i dziś, stosowany nawet z przerwami nie daje efektów. Już zaczynam się bać, że efekt sebiaclear też za jakiś czas minie jeśli będę go używała bez przerwy. Dlatego szukam zamiennika. I znalazłam coś takiego:
    https://nowakosmetyka.com/pl/p/Tonik-z-ktorym-idzie-gladko/47
    Jestem fanką ekologicznych rozwiązań, a cena też mnie tu przekonuje. Myślisz, że jako taki zamiennik dla svr to serum ma szansę zadziałać? Mam od nich serum do skóry głowy i jest swietne(należę akurat do tej grupy gdzie wcierki w kombinacji z glutkiem z siemienia i suplementacją wit D robią ogromną różnicę w kwestii masowego wypadania włosów)

    Pozdrawiam serdecznie!
    Marta

    OdpowiedzUsuń
  17. Dzięki za super wpis. Akurat dziś zamówiłam Synchrovit C. Na razie jedną ampułkę na spróbowanie. Zamówiłam też Synchrovit Face cream i Pharmaceris T Sebo-Almond Peel krem z 10% kwasem migdałowym. Ten ostatni jest przeznaczony na noc a na dzień chciałam nakładać na przemian Synchrovit C i Face cream. Czy to jest dobry plan?

    OdpowiedzUsuń
  18. Witaj Ziemolino,
    mam pytnie odnosnie probiotyku ApiBioFarma, poniewaz polecilas mi go po naszej dermokonsultacji jako probiotyk przyjmowany na czczo 10 ml, na stronie ktora polecilas https://sklep.probiotics.pl/103/apibiofarma-butelka-500-ml.html jest napisane iz jest on przeznaczony tylko dla pszczół , czy moge go rowniez stosowac, rowniez jesli chodzi o przyjmowanie te 10 ml mam przyjmowac rano bez niczego ? Z góry dziekuje za odpowiedz Pozdrawiam Ewa :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A zapomniała, poleciłaz mi rowniez zazywac cynk 15 mg oraz witamine a+e, uslyszalam o leku Salfazin: skład
      1 tabletka zawiera:

      Witamina C (kwas L-askorbinowy i z dzikiej róży) 75 mg,Cynk (glukonian cynku) 25 mg, Witamina E (octan DL-alfa tokoferylu) 16,66 mg, Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny) 10 mg, Witamina A (palmitynian retinylu) 150 µg

      zawiera cynk wit A oraz E , czy moglabys mi powiedziec czy jest to dobry sklad?
      Pozdrawiam
      Ewa

      Usuń

Copyright © Kosmostolog , Blogger